Anna Radajewska

Adwokat, Założycielka

Email anna.radajewska@adwokat-radajewska.pl

Telefon +48 518 626 004

Biografia

Założycielem Kancelarii jest Adwokat Anna Radajewska – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2008 roku obroniła pracę magisterską w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego pod kierunkiem Prof. zw. dr hab. Maksymiliana Pazdana na temat : „Spółka jawna jako jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.” Egzamin adwokacki zdała w 2013 roku.

Doświadczenie zawodowe w pracy Adwokata zdobywała w czasie wieloletniej współpracy z Adwokatem Przemysławem Kralem, a także z Kancelarią W.S. Radajewski i Partnerzy S.C. W 2014 roku Adwokat Anna Radajewska została wpisana na listę prawników zagranicznych Brytyjskiej Rady Adwokackiej na podstawie Dyrektywy 98/5/EC Parlamentu Europejskiego i Rady z 16.02.1998 w sprawie ułatwienia stałego wykonywania zawodu prawnika w innych krajach członkowskich niż to, w którym zostały uzyskane kwalifikacje, a także stała się członkiem stowarzyszenia – The Honourable Society of Gray`s Inn.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w tym w sprawach dotyczących uprowadzeń dzieci regulowanych przez Konwencję dotycząca cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę, sporządzoną w Hadze dnia 25 października 1980 r., sprawach karnych, cywilnych i gospodarczych.

Adwokat Anna Radajewska posługuje się biegle językiem angielskim, także prawniczym. Naukę języka szlifowała mieszkając w Australii, gdzie przez wiele lat uczęszczała do szkoły.