Justyna Gunia

Aplikant adwokacki

Email justyna.gunia@adwokat-radajewska.pl

Telefon +48 576 224 342

Biografia

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę magisterską, napisaną pod kierownictwem prof. dr hab. Jacka Góreckiego, poświęciła problematyce „Własności złóż kopalin” i obroniła na ocenę bardzo dobrą w lipcu 2017r. uzyskując tytuł magistra.

Od drugiego roku studiów zdobywała doświadczenie odbywając praktyki studenckie w sądach oraz kancelariach adwokackich w Katowicach i Gorlicach. W latach 2014-2016 aktywnie działała w Sekcji Cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od października 2017r. wpisana na listę aplikantów adwokackich Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Z Adwokat Anną Radajewską współpracuje od września 2016r.

Jej zainteresowania zawodowe to przede wszystkim prawo cywilne- w szczególności prawo rzeczowe, spadkowe oraz zobowiązania, a także prawo spółek oraz prawo procesowe. Zajmuje się również sprawami z zakresu prawa rodzinnego, karnego i administracyjnego. Prywatnie pasjonatka sportu, podróży, literatury fantastycznej oraz powieści kryminalnych. Posługuje się językiem angielskim.