Justyna Pabisz

Adwokat

Email justyna.pabisz@adwokat-radajewska.pl

Telefon +48 576 224 342

Biografia

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę magisterską, napisaną pod kierownictwem prof. dr hab. Jacka Góreckiego, poświęciła problematyce „Własności złóż kopalin” i obroniła na ocenę bardzo dobrą w lipcu 2017r. uzyskując tytuł magistra prawa.

Już podczas studiów zdobywała doświadczenie odbywając praktyki studenckie w Sądach oraz Kancelariach adwokackich w Katowicach i Gorlicach, a także działając w Sekcji Cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2018-2020 odbyła aplikację adwokacką w Katowicach pod patronatem adwokat Anny Radajewskiej, z którą współpracuje od w września 2016r. W roku 2021 zdała egzamin adwokacki. Wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach.   

Jej zainteresowania zawodowe to przede wszystkim prawo cywilne- w szczególności prawo rzeczowe, spadkowe oraz zobowiązania.  Zajmuje się również sprawami z zakresu prawa rodzinnego oraz karnego. Prywatnie pasjonatka sportu (w szczególności fitnessu i siatkówki) oraz podróży. Posługuje się językiem angielskim.