Natalia Kordzikowska

Adwokat Współpracujący

Biografia

Adwokat Natalia Kordzikowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych (specjalizacja: Europeistyka) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2013 roku obroniła pracę magisterską w Katedrze Prawa Karnego Procesowego pod kierunkiem prof. dr hab. Kazimierza Zgryzka pod tytułem: „Ciało ludzkie oraz jego wydzieliny i wydaliny jako swoisty dowód rzeczowy w polskim procesie karnym”.

Pracę prawnika zaczęła poznawać już w czasie studiów, odbywając w latach 2012-2013 praktyki w Wydziale III Karnym Sądu Rejonowego Katowice-Zachód w Katowicach oraz w Kancelarii Adwokackiej adw. Marty Smołki w Katowicach. W czasie aplikacji adwokackiej doświadczenie zdobywała w Kancelarii Adwokackiej Adw. Danuty Ćwik, która jednocześnie pełniła funkcję jej patrona. Od lipca 2017 roku prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Katowicach. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego oraz karnego. Ponadto, świadczy pomoc prawną dla podmiotów gospodarczych.

Adwokat Natalia Kordzikowska posługuje się językiem angielskim w mowie i piśmie – ukończyła kurs CAE jak i 2-letni kurs Legal English w British Council w Katowicach. W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zawodowo interesuje się prawem medycznym, poszerzając swą wiedzę z tego zakresu poprzez udział w różnego rodzaju konferencjach.